Авторизація

Досьє
Філатов Олексій Валерійович

Заступник Глави Адміністрації Президента України (з липня 2014 р.), провідний український адвокат.

Місце народження та освіта

Народився 25 листопада 1976 року в Києві. 

У 1998 році  закінчив Інститут міжнародних відносин Київського Національного університету імені Т.Г. Шевченка, де навчався на відділенні «Міжнародне право». Отримав диплом з відзнакою. Здобув кваліфікацію магістра міжнародного права та референта-перекладача з іспанської мови. У тому ж році отримав свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю.Володіє українською, російською, англійською та іспанською мовами.

Кар’єра

Практичною діяльністю в сфері юридичної практики почав займатися в 1996 році в якості стажера і помічника адвоката в юридичній фірмі.

З 1998 по 2001 рік обіймав посаду асистента на кафедрі міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.

У 1998 - 2003 роках займався приватною юридичною практикою, працював юрисконсультом.

У 2003 році приєднався до Адвокатського об'єднання «Юридична фірма« Василь Кісіль і Партнери ».

У 2007 році очолив практику вирішення спорів в Адвокатського об'єднання «Юридична фірма «Василь Кисіль і Партнери ».

Припинив участь в адвокатському об'єднанні в 2014 році у зв'язку з переходом на державну службу.

З липня 2014 року - заступник Глави Адміністрації Президента України. Відповідає за правове забезпечення виконання конституційних функцій Президента України, зокрема в галузі судоустрою, розробку та впровадження судової реформи, представництво Президента України в судах.

Безпартійний.

Відзнаки

Неодноразово визнаний за професійні досягнення у судовій та міжнародної арбітражної практиці щорічними міжнародними дослідженнями Chambers Global, Best Lawyers, Legal 500 та іншими.

Член Міжнародної асоціації адвокатів (IBA), ради користувачів Лондонського міжнародного арбітражного суду, Української асоціації міжнародного права, Асоціації правників України, Київської обласної колегії адвокатів (дія свідоцтва на право здійснення адвокатської діяльності призупинено у зв'язку з переходом на державну службу).

Практика

Спеціалізується на вирішенні спорів, інтелектуальної власності, корпоративного права, оподаткуванню, а також на злиття і поглинання, має суттєвий досвід вирішення спорів у банківській сфері. Зокрема, брав участь у процесах у Високому суді правосуддя в Лондоні, судах Швейцарії та Кіпру. Був консультантом в угоді з продажу 99,9% акцій медіа-холдингу UMH-group, яким раніше володів нинішній Глава Адміністрації президента Борис Ложкін. Арбітражні справи, в яких А.Філатов представляв клієнтів, розглядалися Арбітражним інститутом Торгової палати Стокгольма (SСС), Лондонським міжнародним арбітражним судом (LCIA). Також  він регулярно брав участь в якості експерта або радника з українського права в міжнародних арбітражних і судових процесах.

Компромат

За повідомленням у ЗМІ, латвійська колекторська компанія Reverta, яка є правонаступницею відомого у вузьких колах з сумнівною репутацією Parex Banka, судиться з українським громадянином, намагаючись забрати у нього нерухомість в рахунок погашення міфічного боргу. Філатов і його команда представляли інтереси Reverta в судах, ще коли він працював в компанії «Василь Кісіль і партнери», а потім надихав створення деякими її співробітниками нової компанії Aequo. За збігом обставин саме команда Aequo продовжила супровід латвійської компанії в судових інстанціях.  Незважаючи на те, що всі суди попередніх інстанцій визнали неспроможність вимог Reverta, ВГСУ ще не прийняв рішення.Засідання з розгляду справи по суті переноситься вже вчетверте і це є підставою припускати, що на суд може здійснюватися тиск. Слід також зазначити, що господарський суд за своєю юрисдикції не повинен розглядати спір між фізичною особою і компанією - це прерогатива системи судів загальної юрисдикції.

За непідтвердженим повідомленням інтернет-видання , в довіреності компанії Reverta на її представників в Україні від 18 червня 2014 року першим серед переліку представників вказаний саме Філатов Олексій Валерійович. Таким чином, він є представником компанії.

Доки цю справу не буде доведено до кінця, робити будь-які висновки відносно корумпованості судочинства в данному конкретному випадку зарано.

Стосовно Reverta і Parex Banka слід зазначити, до банку Parex мали безпосереднє відношення відомі в Україні латиські діячі Ерік Ванагелс і Стен Горін. Ті, через яких свого часу була організована афера з «вишками Бойка», сумнівним будівництвом аеродром для гелікоптерів на Парковій алеї, закупівля таміфлю в роки прем'єрства Юлії Тимошенко і ще багато інш.