Авторизація

Досьє
Кобзон Йосип Давидович

Радянський і російський естрадний співак (баритон), російський політик, активно підтримує політику президента Російської Федераціїї В. В. Путіна щодо України, а також терористичні угрупування в Донецьку і Луганську, які ведуть війну проти України та українського народу.

Місце народження та освіта

Народився 11 вересня 1937 року у місті Часів Яр Донецької області УРСР. Напередодні війни родина Кобзонів переїхала до Львова. Звідти батько, Давид Кунович, пішов на фронт, а мати - Іда Ісаківна, що працювала у Львові народним суддею, була екакуйована з трьома дітьми, бабусею і братом-інвалідом в Узбекістан. Впродовж бойових дій батько не повернувся до родини, залишився у Москві.

У 1944 році мати Йосипа разом з усією родиною повернувся до  України, в місто Краматорськ. З часом вдруге вийшла заміж. В Краматорську Йосип пішов до школи.

Наприкінці 40-х років родина змінила місце проживання і переїхала до Дніпропетровська. За словами самого співака в дитинстві він був хуліганом, з 15 років почав палити. Незважаючи на це, в 13 років активно займався боксом, з часом, навіть, став чемпіоном України.

Після закінчення 7-ми класів, з 1952 до 1956 року навчався у Дніпропетровському гірському технікумі. З 1956 року ніс службу у лавах Радянської Армії. У перший рік служби був заспівувачем, надалі — артистом Ансамблю пісні й танцю Закавказького військового округу. Після демобілізації в 1958 році Йосип Кобзон поступив у Державний музично-педагогічний інститут імені Гнєсіних на вокальний факультет до класу Любові Володимирівни Котельникової. З того часу залишився в Москві.

Кар’єра

Навчання в інституті поєднував із роботою вокаліста в цирку. Після знайомства з композитором Аркадієм Островським почав професійно займатись співом. Спочатку виступав з І.Кохно, та працював самостійно з композиторами В.Мураделлі, А.Новіковим, А.Бабаджаняном, М.Фрадкіним, А.Пахмутовою, С.Туліковим, Е.Френкелєм, Е.Колмановським, О.Фельцманом та іншіми.

У 1962 році вийшла перша платівка пісень О. Островського і А. Пахмутовой у виконанні Йосипа Кобзона. У тому ж році співак вперше виїхав у творче відрядження до Угорщини. В цей перід він починає працювати самостійно, багато виїжджає у віддалені міста країни і комсомольські будівництва.

У 1964 році взяв участь у міжнародному конкурсі у місті Сопоті (Польща) і став його лауреатом. У 1965 року артист виступав на міжнародному конкурсі «Дружба», що проходив у шести соціалістичних країнах і дістав перші місця у Варшаві, Берліні та Будапешті.

У 1966 році Кобзон стає лауреатом Всесоюзного конкурсу виконавців радянської пісні. У 1968 році - лауреатом міжнародного конкурсу «Золотий Орфей», надалі - учасником багатьох всесвітніх фестивалів молоді та студентів. З 1974 року є Народним Артистом Дагестанського АРСР.

З 1984 року викладає естрадний вокал в Державному музично-педагогічному інституті імені Гнесіних (з 1993 року професор). Серед його випускників - відомі естрадні співачки, зокрема, Валерія.

З 1989 року стає солістом і художнім керівником дирекції концертно-видовищних програм «Москва».

З 1990 року - депутат Верховної Ради СРСР. Кілька разів обирався в Державну думу від Агинського Бурятського автономного округу.

У 1990-х роках був відомий своєю миротворчою діяльністю під час придушення чеченського сепаратизму. 

У радянські часи виконував ліричні й патріотичні пісні, що славили радянську епоху. Прославився виконанням пісень до знаменитого серіалу «Сімнадцять миттєвостей весни». У середині 1990-х «урочисто попрощався» з естрадою, провів низку прощальних гастролей, але, попри це, й надалі співав та виступав.

Після розпаду СРСР став дуже заможною людиною й часто звинувачувся в причетності до організованої злочинності, через що йому було заборонений в'їзд до багатьох держав, зокрема, в США.

У 2009 році став Почесним громадянином Москви.

У 2007 році обраний депутатом Державної Думи у складі федерального списку кандидатів, висунутого Всеросійської політичної партією «Єдина Росія» (Забайкальський край), увійшов до складу фракції «Єдина Росія», обраний заступником голови комітету з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку.

У 2011 році обраний депутатом Державної Думи ФС РФ VI скликання від партії «Єдина Росія», член фракції «Єдина Росія», перший заступник голови комітету з культури.

Йосип Кобзон - член правління Федерації єврейських громад Росії, член президії загальноросійської громадської організації «Ліга здоров'я нації».

Має численні звання та нагороди РФ.

Статки

Згідно з опублікованими на сайті Державної думи даними, за 2011 рік Кобзон отримав дохід у розмірі 4,8 млн рублів, його дружина - 39,4 млн рублів. Кобзону разом з дружиною належать 5 земельних ділянок загальною площею 19 600 квадратних метрів, три житлових будинки, п'ять квартир, автомобілі, зокрема, Mercedes-Benz і Rolls-Royce Phantom.

За інформацією одного з російських видань, Йосип Кобзон розпочав підприємницьку діяльність у 1988 році в якості віце-президента асоціації «XXI століття» (імпортно-експортні операції, роздрібна торгівля, нерухомість, банки та ін.) У 1990 році заснував холдинг «Московит» (експорт нафтопродуктів, металів і феросплавів, торгівля та ін.). Співзасновник російсько-ізраїльської фармацевтичної компанії «Ліат-Наталі», а також фінансової компанії «Партнерська-Атлас» і ще низки великих підприємств.

Родина

Йосип Кобзон тричі одружувався. Перший шлюб з співачкою Кругловою Веронікою тривав з 1965 по 1967 рік. Другий - з 1967 по 1970 рік,  дружина - Гурченко Людмила Марківна, актриса. У 1971 році співак одружився з втретє, дружина - Дрізіна Нінель Михайлівна.

Наразі співак має дорослого сина та доньку, семеро онуків.

Син - Кобзон Андрій Йосипович. Співвласник московського філіалу паризького ресторану «Максим».

Дочка - Раппопорт-Кобзон Наталія Йосипівна. Працювала прес-секретарем у Валентина Юдашкіна.

Компрометуюча інформація

Під час подій на Євромайдані замасковано натякнув на потребу його розігнати, звинувативши Януковича у слабкості, і назвав гімн України нацистським.

20 лютого 2014 року разом з деякими іншими українцями Росії виступив за силовий розгін Євромайдану. Пізніше підтримав окупацію Росією Криму.

У березні 2014 року Йосип Кобзон підписав скандального листа на підтримку дій президента Росії Володимира Путіна у Криму та Україні.

У жовтні 2014 року Кобзон незаконно перетнув кордон України та відвідав окупований Донецьк. Там він представив так званий «гімн» для сепаратистів.

Заборона на вїзд

21 липня 2014 року Йосипу Кобзону, а також ще двом російським артистам — Олегу Газманову та співачці Валерія - на невизначений час заборонено в'їзд до Латвії. Про це повідомило латвійське Міністерство закордонних справ. «Ці особи своїми діями сприяли порушенню територіальної цілісності і суверенітету України», — йдеться в повідомленні. 

Кількома роками раніш, Кобзону був заборонений в'їзд в Ізраїль, США та інші країни Заходу — за мотивацією як учаснику організованої злочинності.

Наразі Службою безпеки України співак внесений до списку осіб, яким заборонений в'їзд на територію України. Попри це 27 жовтня 2014 року він виступив із концертом у Донецькому академічному державному театрі.