Авторизація

Досьє
«Кіборги» донецького аеропорту

Українських солдатів, десантників і спецназівців, які тримають оборону донецького аеропорту і відбивають атаки противника, за мужність і непереможність назвали «кіборгами».

У цих бійців немає легального статусу, забезпечення зброєю, амуніцією і т.д. Проте є велике бажання боротися за Україну.

Якщо сьогодні сказати українцям про кіборга, то вони, швидше за все, подумають зовсім не про роботоподібних людей з наукової фантастики.  При згадці цього слова у них, швидше за все, виникне образ міцного, важкоозброєного чоловіка, який воює в руїнах Донецького аеропорту Україні.

Аеропорт став символом боротьби України з сепаратистами, а «кіборги» - це українці, які всупереч наполегливим атакам повстанців продовжують його утримувати. Спочатку це слово з'явилося в соцмережах, а потім з'явилося як штамп в українські ЗМІ. Воно виявилося точним, адже для деяких подвиги захисників Донецького аеропорту – за межами людських можливостей.

Незважаючи на те, що на початку серпня сторони оголосили про припинення вогню, важкі бої за аеропорт тривають досі і ведуться майже щодня. Сепаратисти, яким, за твердженням Києва та Заходу, допомагає російська армія, ще з травня намагаються заволодіти аеропортом.

Скільки людей загинуло з обох сторін під час боїв за аеропорт, невідомо - виносити тіла так небезпечно, що деякі з них, як розповідають, просто залишаються лежати серед руїн.

Крім армійського забезпечення, захисники аеропорту отримують значну частину припасів від українського волонтерського руху.

Життя солдатів, які зараз ведуть бої за аеропорт – це сумна і жорстока реальність. Декому з українських бійців, які воюють серед руїн аеропорту, вдалося за допомогою соціальних мереж, розповісти, як це - бути там. Вони, як й цивільні особи за межами зони конфлікту, фотографують себе на телефони і публікують в інтернеті фото та відео про те, що відбувається навколо них.

Зокрема, учасники бою зазначають на сторінках: «Темнота. Холод. Постійна небезпека. Все це впливає на психіку людини. Дуже швидко звикаєш до гуркоту пострілів».

«Ми - люди. Майже кожен з нас одружений, має дітей. Наші думки теж людські - ми хочемо, щоб все це скоро закінчилося». І всі вони прагнуть закінчення цієї війни. 

Про «кіборгів» і перебіг подій в зоні АТО на території аеропорту Донецька розповідає Юрій Бірюков.

Зокрема, станом на ранок 18 січня 2015 року вночі вдалося вивезти 20 поранених і 2 загиблих бійців. 

На сторінці також розміщені фотографії бійців, які брали участь у захисті донецького аеропорту, постраждалих під час боїв, солдат, які продовжують тримати оборону донецького аеропорту. Зокрема, фотографії бійця, відомого під позивним «Клещ», який не зважаючи на важкі обставини і те, що він звичайний солдат, вів за собою в атаку своїх побратимів.  

Мікац Олег Михайлович

Один з «кіборгів», український військовий, полковник Збройних сил України, командир 93-ї окремої механізованої бригади. Учасник війни на сході України. Здобув славу, як один з керівників оборони донецького аеропорту.

Народився 23 жовтня 1975 року у Новограді-Волинському, що на Житомирщині. У 1992 році закінчив місцеву загальноосвітню школу № 9 та поступив до Харківського гвардійського вищого танкового командного училища.  

З 1996 року - у лавах Збройних сил України. Офіцерську кар'єру розпочав на посаді командира взводу. У 2001 році виконував функції командира роти 30-ї гвардійської танкової дивізії. З відзнакою закінчив Національну академію оборони України. Проходив військову службу в складі українського миротворчого контингенту в Іраку.

Протягом декількох років обіймав посаду заступника начальника 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗСУ. У 2012 році тимчасово виконував обов'язки начальника центру.  Восени того ж року був удостоєний військового звання «полковник».

З 2013 року - командир 93-ї окремої механізованої бригади.

Під час війни на сході України бригада Мікаца брала активну участь у протистоянні терористичним угрупуванням ДНР та російським військам. 10 липня 2014 року 93-я аеромобільна бригада у взаємодії з добровольчими батальйонами прийняла бій під Карлівкою, а 24 липня взяла під контроль селище Піски та Первомайське, що дозволило українським військам контролювати дорогу між Донецьком та Дніпропетровськом.

З вересня 2014 року Олег Мікац керував обороною Донецького аеропорту, у якій окрім його бригади брали участь бійці 79-ї аеромобільної  бригади, 3-го окремого полку спеціального призначення, «Добровольчого українського корпусу», батальйону «Дніпро-1» та інші. За непоступливість та запеклий опір терористам захисників аеропорту прозвали «кіборгами».  Окрім безпосередньо оборони об'єкта бійці 93-ї аеромобільної  бригади виконували й інші завдання на передовій: 6 листопада вони разом з бійцям ДУК повернули під контроль України селище Опитне, а 19 листопада брали участь у відбитті в бойовиків стратегічної висоти поблизу аеропорту.

Восени 2014 року брав участь у позачергових виборах до парламенту України. Був третім номером у списку політичної партії «Правий сектор», якій не вдалося подолати 5% бар'єр, через що до Верховної Ради Мікац не потрапив.

Відзначений за вагомий особистий внесок у забезпечення обороноздатності України, високий професіоналізм.  Нагороджений медаллю «За військову службу Україні» (вересень 2001 року). 

Позивний «Маршал»

Миколаївський десантник, відомий в соціальних мережах під ніком позивний «Маршал», опублікував на своїй сторінці в Facebook фотографії з зони АТО. Зокрема, фотографії бійців 79-й аеромобільної бригади, своїх товаришів та інші. 

Кузьміних Олег Володимирович

Підполковник, військовий, один з кіборгів.

Народився у 1977 році. Командир штурмового батальйону, який був у складі 81-ї десантної бригади. Він один з найдосвідченіших українських командирів, які воюють в зоні АТО.

Олег Кузьміних брав участь у легендарному 400-кілометровому рейді бригади в серпні 2014 року. Тоді бійці прорвали лінію оборони сепаратистів, здійснили марш до Маріуполя, повернулися вздовж кордону, знищили кілька російських батальйонів, які перебували вже на українській стороні кордону, забрали їх зброю та обладнання.

Олег має молодшого брата Сергія. За його словами старший брат пішов по стопах батька, який був кадровим офіцером, військовим льотчиком, що пройшов Афганістан. Олег завжди тримав себе у формі, не вживав алкоголь, не палив, займався боксом, у змаганнях з важкої атлетики навіть займав призові місця. Пішов на війну ще в лютому минулого року, шостого березня вже був на Донбасі, Донецький аеропорт захищав з осені.

За кілька років до початку АТО Олег Кузьмін планував розпочати підприємницьку діяльність. Самостійно вивчав ази програмування, англійську, навіть почав вивчати китайську.

Олег одружений. Разом з родиною проживає в Житомирі. Подружжя виховує двох доньок, шести і дев’яти років. 

20 січня 2014 року офіцер Олег Кузьміних потрапив в полон до сепаратистів біля Донецькому аеропорту.

 Посилання на сторінку у соціальній мережі www.facebook.com/groups/1552454861671178/.

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО "КІБОРГІВ" ОНОВЛЮЄТЬСЯ (ред, -  Є! | Єдність.інфо)

Зараз ми збираємо інформацію про наших захисників "кіборгів". Ви можете нам допомогти, надіславши посилання на статті, відео та інші документи, пов'язані з цими людьми в повідомленні на нашу сторінку у соціальній мережі Facebook.

 

Дякуємо за допомогу.

УКРАЇНА, ЗНАЙ СВОЇХ ГЕРОЇВ!