Авторизація

Досьє
Бойко Юрій Анатолійович

Депутат Верховної Ради України VI та VIII скликання (2014 р.), голова фракції політичної партії «Опозиційний блок», український політик. Міністр енергетики та вугільної промисловості України (2010-2012рр.), міністр палива та енергетики України (2006-2007 рр. і 2010 р.).

Місце народження та освіта

Народився 9 жовтня 1958 року в м. Горлівка Донецької області.

У 1981 році закінчив Московський хіміко-технологічний інститут ім. Д.Менделеева (інженер, хімік-технолог). У 2001 році отримав другу вищу освіту та спеціальність, закінчивши Східноукраїнський університет (інженер-економіст).

Кар'єра

З 1981 по 1999 рік пройшов шлях від майстра виробничої дільниці до генерального директора хімзаводу «Зоря» у Рубіжному.

У 1999-2001 роках працював генеральним директором АТ «Лисичанськнафтооргсинтез» (Лисичанський НПЗ).

З серпня 2001 по лютий 2002 року був Головою правління АТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ).

З лютого 2002 року призначений Головою правління НАК «Нафтогаз України».

У 2003-2005 роках - перший заступник міністра палива та енергетики - Голови правління НАК «Нафтогаз України».

Бойко був головою «Республіканської партії України» (РПУ).

У 2006 році балотувався до Верховної Ради України за списком «Опозиційного блоку «НЕ ТАК!», створеного на базі СДПУ (о), яку очолював Віктор Медведчук, екс-глава Адміністрації президента Леоніда Кучми. Блок не набрав достатньої кількості голосів виборців і не пройшов у Раду.

З 2006 року Юрій Бойко призначений міністром палива та енергетики України в уряді Віктора Януковича.

У 2007 році був обраний депутатом Верховної Ради України VI скликання від «Партії регіонів». Для цього довелося відмовитися від повноважень глави РПУ і здати партквиток.

Після формування коаліції у складі «Блоку Юлії Тимошенко» і блоку «Наша Україна - Народна самооборона» залишив пост міністра.

З 2010 року - міністр палива та енергетики України в уряді Миколи Азарова. 9 грудня Мінпаливенерго і Мінвуглепром були реорганізовані, і Бойко очолив Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

З грудня 2012 року указом Президента України Віктора Януковича призначений віце-прем'єр-міністром України.

У лютому 2014 року Верховна Рада України звільнила Бойка з посади віце-прем'єр-міністра.

Весною 2014 року  був зареєстрований кандидатом у Президенти України на дострокових виборах.

У квітні 2014 року політрада «Партії регіонів» виключила Юрія Бойка з партії за рішення балотуватися на пост президента після програшу партійних праймеріз Михайлу Добкіну.

У вересні 2014 року Бойко очолив партію «Опозиційний блок», яка на парламентських виборах в жовтні змогла сформувати фракцію у Верховній Раді VIII скликання.

Компромат

Як зазначалось у ЗМІ, Юрій Бойко причетний до так званого скандалу з «вишками Бойка», який виник в той час, коли Юрій Анатолійович  працював в Міненерго України, і підконтрольний міністерству «Чорноморнафтогаз» придбав  у 2011 році бурову платформу сінгапурського виробника через посередника за 400 млн доларів, пізніше придбав і другу вишку не у виробника по завищеній ціні. У 2014 році Генеральною Прокуратурою України було розпочато досудове слідство. Як зазначалось в ЗМІ, Юрій Бойко проходить у справі як свідок.   

У ЗМІ також повідомляється, що в 2005 році Міністерством юстиції США було оголошено про результати розслідування, в яких, зокрема, зазначається, що Юрій Бойко є одним з власників «РосУкрЕнерго», компанії-посередника, яка продає російський газ в Україні, що підтверджує припущення про лобіювання в свій час Бойком інтересів компанії та його причетність до тіньових схем в цій сфері.

Також у часи, коли Юрій Бойко був керівником "Нафтогаз України", його неодноразово звинувачували в тому, що він лобіює інтереси російської нафтової компанії ТНК

За даними ЗМІ, Юрій Бойко має тісні зв’язки з Дмитром Фірташем, власником «РосУкрЕнерго», який доводиться кумом, з Ганною Герман, яка є кумою дружини Бойка, а також з Сергієм Льовочкіним, Дмитром Табачником, Миколою Азаровим, екс-президентом Віктором Януковичем та іншими.

Бізнес і статки

Юрій Бойко є одним з найвпливовіших українських політиків і довгий час працював в сфері енергетики на керівних посадах. Проте у 2014 році, балатуючись на пост президента України оприлюднив декларацію, згідно з якою, у 2013 році отримав 438,7 тис. грн доходів , з яких 338 330 грн склала зарплата, дивіденди і відсотки - 32 556 грн, інші види доходів - 67 792 грн. При цьому члени родини Бойка (дружина і шестеро дітей) задекларували 17 млн гривень доходів.

Як повідомлялось у ЗМІ, у 2006 році відносини між Юрієм Бойко і Ігорем Франчуком, колишнім зятем Леоніда Кучми загострилися. Тоді Франчук повідомив, що Бойко, на той час міністр палива та енергетики, володіє низкою кримських промислових підприємств, не уточнюючи, про які саме підприємства йде мова. Незважаючи на це, в ЗМІ називали Кримський содовий завод і ДАК «Титан» (який з часом став підконтрольним Дмитру Фірташу).

Сім'я

Політик одружений. Разом з дружиною Вірою Бойко виховує шістьох дітей. 

Хобі

В останні роки Бойко захоплюэться хокеэм, навіть організував хокейну команду, яка складається з його знайомих і друзів. Також Юрій Бойко любить активний відпочинок, катається на гірських лижах, грає у футбол.