Авторизація

Досьє
Макеєнко Володимир Володимирович

Український політик. Народний депутат України I (1990-1994 рр.), III-VII скликання (1998-2014 рр.), заступник голови фракції Партії регіонів (з 2007 р.), колишній член Політради Партії регіонів, колишній перший заступник голови Комітету з питань бюджету, голова КМДА (січень-березень 2014 р.).

Місце народження, освіта

Народився 17 липня 1965 року у м. Клинці Брянської області РРФСР.

У 1987 році закінчив Ленінградську академію цивільної авіації за спеціальністю «Експлуатація повітряного транспорту». Отримав звання лейтенанта. Став членом КПРС.

У 1992 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «економічна теорія», де отримав кваліфікацію економіста-менеджера.

У 1993 році – закінчив Курси дипломатичної та консульської служби при Українському інституті міжнародних відносин.

Кар'єра

У 1987-1990 роках  працював диспетчером служби управління повітряним рухом в Українському центрі автоматизованого управління повітряним рухом "Стріла" (Бориспіль).

З 1978 по 1991 рік – член КПРС.

У 1990-1994 роках - народний депутат Верховної Ради України I скликання. Був висунутий трудовим колективом аеропорту «Бориспіль» в одномандатному виборчому окрузі Бориспільського району Київської області. Став членом комісії Верховної Ради України у справах молоді. Брав участь у створенні тексту Декларації про державну незалежність України, а також Акту про проголошення Незалежності.

У 1993-1994 роках – головний інспектор протокольного відділу Міністерства зовнішньоекономічних зв’язків України.

У 1994-1995 роках - заступник керівника торговельно-економічної місії у складі посольства України в Російській Федерації (Москва).

З листопада 1994 по квітень 1995 року – позаштатний радник Прем'єр-міністра України Віталія Масола.

Фінансовий директор молодіжної громадської організації "Молодь XXI століття".

У  1996-1998 роках - голова правління Акціонерного банку «Укргазпромбанк».

У 1998-2002 роках - народний депутат України III скликання від виборчого блоку Соцпартії України і Селянської партії України. Член комітету ВР з питань бюджету. Член фракції Солідарність, очолюваної Петром Порошенко.

У 2002-2006 роках - народний депутат України IV скликання від блоку Віктора Ющенка «Наша Україна». Після семи місяців перебування у фракції Наша Україна перейшов у фракцію «Регіони України». Заступник голови комітету ВР з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій.

У 2006-2007 роках - народний депутат України V скликання від Партії регіонів. Голова комітету ВР з питань бюджету.

У 2007-2012 роках - народний депутат України VI скликання від Партії регіонів. Перший заступник голови комітету ВР з питань бюджету, потім - Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради. Заступником голови парламентської фракції регіоналів (спершу - Віктора Януковича, потім - після обрання Януковича президентом України - Олександра Єфремова).

У 2012-2014 роках - народний депутат України VII скликання від Партії регіонів. Голова комітету ВР з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України.

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова.

У січні 2014 року указом президента Януковича Макеєнко був призначений головою Київської міської державної адміністрації, змінивши на цій посаді Олександра Попова.

У лютому 2014 року засудив дії силовиків і вийшов з Партії регіонів і вийшов з партії.

У березні 2014 року указом в.о. президента України Олександра Турчинова Макеєнка було звільнено з посади голови КМДА.

Восени 2015 року брав участь у першому турі виборів на посаду мера Києва від партії "Наш край".

Сім'я

Дружина - Світлана Макеєнко (1970 р.н.). Сини - Володимир (1992 р.н.), який навчався та жив у Швейцарії, та Павло (1998 р.н.), який навчався у Великобританії, дочка - Марія (2005 р.н.).

Хобі

За словами Володимира Макеєнко, його хобі – політика.

Компромат

За інформацією в ЗМІ, Макеєнко в свій час починав у групі Рабіновича. Також зазначалось в ЗМІ, що він міг мати причетність до створення і фінансування «Української правди».

У 2005 році Макеєнко викупив за 50 000 грн підозрюваного у скоєнні тяжких майнових злочинів, шахрайстві та розкраданні коштів хакера Дмитра Голубова, який завдав збитків у розмірі майже 4 млн доларів.

Як зазначають ЗМІ, Володимир Макеєнко довгі роки ретельно уникав публічності. Його репутація впливового в Україні і далеко за її межами «інтернетчика» і фахівця в галузі озброєнь дозволили зробити висновок про нього як одного з "сірих кардиналів". Про це також свідчить дуже високий рівень довіри, який був до нього у фракції "регіоналів" та Адміністрації президента. У Верховній Раді VI скликання йому було доручено очолити Регламентний комітет, відповідальний за порядок голосування та роботу електронної системи "Рада".

На посаді голови КМДА Макеєнко запам'ятався розпорядженням закрити метро з 16:00 18 лютого. У 20:00 того ж дня силовики почали зачищати Майдан. Метро не працювало дві доби.

Цитата

 «Я - авіадиспетчер, і коли в тебе на зв'язку 10-15 бортів, рішення потрібно приймати негайно. Так, це було давно, але ця риса характеру залишилася… І в політиці рішення я приймаю теж швидко».