Авторизація

Досьє
Рашкован Владислав Леонідович

Владислав Рашкован - заступник виконавчого директора Міжнародного валютного фонду від України, який раніше працював заступником голови НБУ.

Місце народження, освіта

Народився 23 травня 1978 року в м.Одеса.

У 2000 році закінчив Одеський державний економічний університет, вступив до аспірантури, займаючись дослідженням підвищення ефективності банківських злиттів. У 2001-2003 роках по темі свого дослідження проходив стажування в аспірантурі Університету Генуї, а також в Інституті світової економіки Угорської академії наук.

 Кар’єра

У 2006 році пан Рашкован приєднався до команди УніКредит в Україні в проекті по злиттю УніКредит Банку і Банку ХФБ, зайнявши позицію керівника локального проектного офісу по злиттю.

Після закінчення об'єднання установ він очолив управління стратегічних проектів і розвитку бізнесу УніКредит, в тому числі займаючись проектом трансформації набутого Укрсоцбанку.

У 2010 році він був призначений фінансовим директором, членом правління УніКредит Банку в Україні. У 2013-му керував проектом злиття УніКредит Банку та Укрсоцбанку, після чого очолив центр забезпечення та організації діяльності об'єднаного банку. З 2011 року керував банківським комітетом Американської торгової палати в Україні, а також був членом ради директорів Київської школи економіки.

8 квітня 2014 Владислав Рашкован став членом правління НБУ як директор департаменту стратегії та Реформування банківської системи. У його функції входить проект розробки та впровадження стратегії реформування банківської системи до 2020 року, включаючи внутрішню трансформацію НБУ як інституту і регулятора. Стратегія буде грунтуватися на баченні глобальних брендів розвитку фінансових ринків до 2020 року, сценарних варіантах макропрогнозу для України і стратегічних орієнтирах, вимірюваних KPIs.

25 листопада 2014 року призначений виконуючим обов'язки заступника голови НБУ.

Сім'я

Дитинство і юність пройшли в Одесі. Тут він народився і виріс.

Згідно з даними відкритих джерел, прізвище Рашкован має досить цікаву історію походження. Правда, існує дві версії її походження. Згідно з першою, вона відноситься до поширеного типу сербських прізвищ: прізвисько Рашкован отримав житель сербського містечка Рашко. За іншою версією, це єврейське прізвище-абревіатура, яка сталася від словосполучення «рош кав иц» - «головний шлях виходить».

З дитячих років любив читати книги. Видання «Новий час» публікує статті Владислава Рашкован. Одна з них присвячена книгам: «Так треба читати книги чи ні?», В якій автор зазначає, що свою першу велику книгу він прочитав в 6 з половиною років.

Любов до літератури йому прищепив батько. Вважає, що і в бізнесі не обійтися без книг. Його бізнес-бібліотека налічує близько 2 тис. Бізнес-видань. Це історії розвитку або кейси трансформації компаній, за якими можна вчитися пізнавати світ.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Вікторія Володимирівна Троцька. Діти: дочка Софія і син Олександр.

Статки

У 2014 році загальний сукупний дохід Владислава Рашкована склав 1,44 млн грн, в тому числі заробітна плата - 1,34 млн грн. Найбільша сума іншого доходу була отримана як «матеріальна допомога» - 63,6 тис. грн, як «страхові виплати» отримані 35,5 тис. грн. На рахунках в банках у нього знаходилося 37 тис. грн.

Скандали

 У 2015 році, під час роботи Рашкована в Нацбанку, стався так званий "туалетний скандал". Владислав Леонідович, займаючи посаду заступника голови НБУ, вирішив провести реформу самої установи. По суті, вона представляла собою масштабне скорочення штату - під звільнення потрапили навіть прибиральниці. У підсумку - в туалетах Національного банку не було кому прибирати. А після того, як про це написали журналісти, Рашкован вирішив провести "сортирний тендер". Зрештою, реформа провалилася, адже фінансовій організації послуги прибирання обійшлися в 55 мільйонів гривень на рік - це в 12 разів дорожче, ніж раніше.

На цьому історія не закінчилася. Як писали журналісти, після "реформ" Рашкован працівники Нацбанку більше року сиділи без туалетного паперу і мила. А Влада Рашкована в кулуарах центробанку стали називати не інакше, як "срачкован".

Також Рашкована називають людиною, відповідальною за банківські чистки в 2014 році. У той час більше 90 банківських установ були визнані неплатоспроможними. Як відомо, банківські чистки призвели до монополізації ринку. В результаті - мільярди гривень "згоріли" на рахунках підприємств і приватних осіб. Більш того, процес закриття банківських установ перетворився на величезну корупційну годівницю - активи продавали по 12-20% від їх реальної ціни.

Ще один скандал пов'язаний з санаторієм в Одеській області. Нібито Рашкован захотів привласнити будівлю, переписавши його на власну сестру.

 Посилання на особисту сторінку у Фейсбуці: https://www.facebook.com/vladyslav.rashkovan