Авторизація

Досьє
Гетманцев Данило Олександрович

Гетманцев Данило Олександрович (народився 26 квітня 1978 року) — український юрист, політик і науковець, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, доктор юридичних наук, професор, адвокат, власник юридичної компанії Jurimex, експерт Taxlink, президент Асоціації податкових радників, член Європейської асоціації податкових професорів (European Association of Tax Law Professors — EATLP, входить до складу Академічного комітету EATLP.

Народний депутат України від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 20 у списку.

Голова комітету податкової, митної та фінансової політики у Верховній Раді України IX скликання.

Колишній помічник народного депутата від Партії регіонів Володимира Сівковича.

Життєпис

В 1995 закінчив Український гуманітарний ліцей Київського університету ім. Шевченка.

У 2000 році з відзнакою закінчив навчання на юридичному факультеті КНУ ім. Шевченка.

В 1997, будучи ще студентом почав працювати в компанії «М.С.Л.» — операторі державних лотерей.

Після закінчення ВИШу працював там штатним юристом.

Після приватизації став власником пакету акцій компанії. У 2000—2006 працював у КНУ асистентом.

У 2004 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» за темою «Банківська таємниця: особливості її нормативно-правового регулювання в Україні та законодавстві зарубіжних країн».

У тому ж році отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

З 2007 по 2013 працював на посаді доцента кафедри конституційного та адміністративного права, а згодом фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Григоровича Шевченка.

2012 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.07: «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» за темою «Фінансово-правове зобов'язання, проблеми генези, детермінації та сутності».

У своєму дисертаційному дослідженні висунув концепцію фінансово-правового зобов'язання як основоположної, наскрізної категорії фінансового права.

Він обґрунтував взаємність прав і обов'язків сторін фінансових (в тому числі податкових) відносин у межах відносин фінансово-правового зобов'язання.

Працює над вдосконаленням нормативно-правового регулювання відносин фінансової відповідальності, непрямого оподаткування, а також оподаткування майна.

З 2013 року станом на травень 2020 працює на посаді професора кафедри фінансового права юридичного факультету КНУ.

Має значний внесок у теорії оподаткування.

Приділяє в роботах значну увагу розбудові адміністрування податків, впровадженню електронного адміністрування та захисту платників податків.

Є прихильником індивідуальних підходів до оподаткування економічної діяльності, виходячи з необхідності підтримки вітчизняних галузей промислового виробництва зі зростаючою віддачею.

2016 року став членом Європейської асоціації податкових професорів.

Офіційна церемонія прийняття до складу Асоціації відбулася 2 червня 2016 року у Мюнхені в Інституті податкового права і публічних фінансів Макса Планка.

Став першим членом Асоціації від України серед 350 професорів з усього світу.

З 2018 року входить до складу Академічного комітету EATLP.

Політична діяльність

На парламентських виборах в Україні 2019 року, увійшов до списку партії «Слуга народу» під № 20.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Державою Ізраїль.

Член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань правового статусу ветеранів війни.

Виступає за відновлення водопостачання до тимчасово окупованого Криму із материкової України.

Критика

Михайло Саакашвілі та провідні економісти країни, такі як Михайло Кухар, старший економіст Ukraine Economic Outlook, Катерина Глазкова, виконавчий директор Спілки українських підприємців, Дмитро Овчаренко, віцепрезидент з фінансово-правових питань Асоціації "IT Ukraine", Дмитро Олійник, голова Ради Федерації роботодавців України, та інші піддали нищівній критиці закон №466 (1210) «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві» і попередили, що це призведе до знищення малого підприємництва і побудови соціалізму в Україні.

Автором закону є Данило Гетманцев. Через ініціативи Данила Гетьманцева зародився рух Save ФОП та почався «другий податковий майдан», де підприємці виступають проти тотальної фіскалізації малого бізнесу.

Знання мов

українська; російська; англійська

Сім'я

Дружина — Швачка (Гетманцева) Ольга Сергіївна. Сини — Гетманцев Іван та Михайло. Мати — Гетманцева Олена Дмитрівна, власниця ТОВ «ТУРИСТИЧНА ПРОФЕСІЙНА ГРУПА», ТОВ «НЬЮ ПРОПЕРТІ» та інших компаній, прихильниця оптимізації сплати податків