Авторизація

Досьє
Супруненко В'ячеслав Іванович

Депутат Київради IV- VI скликання. Президент юридичної фірми «Правозахисник», бізнесмен.

Місце народження та освіта

Народився 17 вересня 1976 року в м. Києві.

Вищу освіту здобув під час навчання в Київському національному  університеті імені Т. Шевченка, який закінчив у 2003 році та одержав спеціальність «Конституційне та фінансове право». Кандидат юридичних наук.

Кар'єра

Заснував та очолив  юридичну фірму «Правозахисник» (спеціалізація - представництво інтересів громади та відстоюванні прав людини).

З 2002 по 2006 рр. -  депутат Київської міської ради IV скликання.

В 2006році - вдруге стає депутатом Київської міської ради V скликання.

З 2008 по 2011 рік - втретє  обраний депутатом Київської міської ради VI скликання.

У 2011 році В'ячеслав Супруненко був оголошений в міжнародний розшук за звинуваченням у розбійному нападі.

Статки, бізнес

У 2012 році в рейтингу «200 найбагатших людей України» Focus оцінив статок братів  Олександра та В’ячеслава Супруненків у 37,3 млн доларів ("Укренергобуд") та поставив їх на 178 місце.

У ЗМІ зазначалось, що братам Супруненкам підконтрольні "Київводоканал", "Київгаз", "Київхліб", ТОВ "Юридична фірма "Правозахисник", ТОВ "С.А.К. Конекшн", ТОВ "Паладіс", ТОВ "Біосвіт", ТОВ "Рентекс", ТОВ "Мірадем", ТОВ "Юридичний центр "Еквітас", представництво "Хоффман-ля Рош ЛТД", тютбнова компанія "В.А.Т.- Прилуки".

Родина

Був одружений з дочкою Леоніда Черновецького Христиною, розлучений з 2011 року. Разом з екс-дружиною мають трьох дітей. 

Компромат

У молоді роки брати Олександр і В'ячеслав були затримані співробітниками міліції за групове хуліганство. При цьому Олександр мав газовий револьвер.

Після приходу до влади в Києві Черновецького і його «молодої команди» Супруненки брали активну участь у «деребані» міста, рейдерських захопленнях та приватизації державних та комунальних підприємств. За неофіційними даними, під час роботи в Київраді Олександр займався питаннями, пов'язаними з власністю, а  В'ячеслав - земельними питаннями. Зокрема, з братами Супруненками пов’язували закриття книжкового магазину «Сяйво», виведення з комунальної власності частки в «Київміськбуді», «Київхлібі», «Київмлин», «Київхімволокно» та інших підприємствах.

У 2005 році В'ячеслав Супруненко разом з головою фракції «Блок Черновецького» Денисом Комарницьким побили адвоката Івана Гранцева, дного з партнерів юридичної компанії «Корпоративні технології», відібравши у нього документи, що нібито викривають їх у розкраданнях, і велику суму грошей. Подія трапилася в приміщенні Бюро технічної інвентаризації, де Гранцев мав намір зареєструвати права власності на фірму «Книга» (колишня фабрика «Жовтень»). За це ж підприємство боролися і представники «молодої команди» Комарницький і Супруненко. Іван Гранцев був партнером по бізнесу Андрія Портнова, близького соратника Януковича. На той момент, враховуючи, що позиції Черновецького були сильні, справу закрили.

Після приходу до влади Віктора Януковича у 2011 році справу поновили. В результаті слідства Комарницького затримали і засудили до 6 років позбавлення волі умовно, а Супруненко втік за кордон.

Зазначалась, що у 2011 році до прокуратури були направлені матеріали по справі про незаконне заволодіння структурами В'ячеслава Супруненка об'єктами комунальному власності Києва: «Київмлин», «Київміськбуд», «Київводоканал» і банк «Хрещатик».

Як подівомляли ЗМІ, за даними слідства, підприємства через додаткові емісії штучно занизили вартість власних акцій, після чого влада Києва «добровільно» передали їх бізнесменам. Операції проводилися через компанію «Новий регіон», власниками якої виступали Супруненко.

У ЗМІ зазначалось також про батька В'ячеслава і Олександра, Івана Супруненко. Повідомлялось, що він крав шапки на вокзалі. У 80-ті роки прийшов на посаду заступника начальника ділянки київського резерву провідників, що знаходиться на станції «Київ-Пасажирський». Писали, що шляхом рейдерства Івана Супруненко встановив контроль над штатом київського резерву провідників (близько 4 тисяч персоналу), і всі, хто хотіли працювати провідниками, були зобов'язані давати хабарі. Нібито залякувати і контролювати провідників Супруненку допомагав кримінальний авторитет Вахтанг Убірія, відомий як «Ваха».

Як писали ЗМІ, завдяки «зусиллям» батька на кримінальній «ниві» родина Супруненків здобула стартовий капітал, на який було засновано більше десятка взаємопов'язаних між собою фірм, серед яких «С.А.К. Конекшн», «Світ злагоди», «Східний експрес». Основним напрямом роботи їхніх фірм було надання юридичних послуг, продаж і оренда приміщень, будівництво.