НОВИНА!

Важливо!

категорії

Читай 5 найцікавіших новин в
день у нашому телеграм-каналі!

Україна 10.07.2020 о 18:50
Відомий український кулінарний експерт і ведучий Євген Клопотенко став на захист української мови
“Українська роз’єднує? Це ж фігня!” Російськомовний ведучий зробив потужну заяву про мову

Він розповів, як з рідної російської перейшов на українську й закликав шанувати державну мову.  

Про це Клопотенко написав у своєму “Фейсбуці”, пише «Є!».  

Останні три роки я публічно спілкуюся українською. До того рідна виходила з моїх вуст набагато рідше. З деякими друзями досі розмовляю російською.

І от, що я маю вам сказати. Можна розмовляти російською та бути українцем. Правило про перехід на мову співрозмовника – маячня. Можна балакати та думати тією мовою, якою зручно. Але. Державною мовою має бути лише українська. Без варіантів та компромісів. Одна єдина. Особливо зараз, коли країна у стані війни, а мова – у стані жертви. Тільки-но українська в житті людей почне переважати (її буде чутно в магазинах, кафе, будь-яких державних структурах), то обурення зникне. Бо українська стане природною. Як само собою. Висловлювання про те, що мова роз‘єднує людей – фігня.

Мова об‘єднує та дає відчуття дому. Коли я перейшов на українську, то почав більше любити свою країну та глибше її відчувати. Нібито ми – це щось єдине та нероздільне. Це як пірнути в енергетичне джерело. Я відчув силу, захист та любов.

Наостанок. Розмовляйте тією мовою, якою подобається. Але пам‘ятайте одне: якщо ми дамо забрати у нас українську, то зникнемо як нація. Це моя позиція стосовно мовного закону”, – зазначив кулінар.

Читайте також: В УЗ члени наглядової ради вже три місяці не отримують жодної винагороди, - Лещенко.

Читайте також:Уряд вирішив, хто захищатиме українську мову

До теми

08.07.2020 о 12:00

Олександр Ольшанський: «Ми виконавчий комітет Ради реформ, ми готуємо документи, Рада реформ приймає рішення»

Кореспондент інфопростору «Є!» поспілкувався з українським підприємцем, Заступником голови Виконавчого комітету реформ Олександром Ольшанським.

07.07.2020 о 15:15

В Києві з'явиться віртуальний музей Івана Франка

Реалізація такого проєкту допоможе актуалізувати постать І. Франка в суспільстві, популяризуватиме історико-культурне надбання в Україні та за кордоном, сприятиме збереженню культурної спадщини Івана Франка і його родини.

06.07.2020 о 17:15

У Львові розробляють універсальну димову шашку для ЗСУ

Триває дослідно-конструкторська робота із розробки великої димової шашки плаваючої, яка буде універсальною, як для суходолу, так і для використання в морі.

02.07.2020 о 15:56

Велике інтерв'ю Анни Скороход. Ти/Ви з Сергієм Савінцевим

Народна депутатка України Анна Скороход, яку першою виключили зі складу фракції "Слуги Народу", в ексклюзивному інтерв'ю "Ти/Ви" з Сергієм Савінцевим розповіла про зарплати в конвертах, погрози з Офісу президента, свої зв'язки з Юлією Тимошенко та про те, чому вважає Миколу Азарова – найефективнішим з усіх українських прем'єр-міністрів.

02.07.2020 о 14:41

Розпочав роботу інформпортал для туристів VISIT Ukraine

Портал містить "гарячу лінію" для туристів.

30.06.2020 о 20:50

В Євросоюзі визначилися, яким країнам дозволять в'їзд

З'явився затверджений список країн, яким Євросоюз дав добро на в'їзд у Шенгенську зону з 1 липня