НОВИНА!

Важливо!

категорії

Читай 5 найцікавіших новин в
день у нашому телеграм-каналі!

Війна 16.12.2019 о 10:48
Пристайко: нове перемир'я на Донбасі можуть оголосити в кінці грудня
Глава МЗС переконаний, що є достатньо часу для того, щоб втілити нове перемир'я до кінця року.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що у Мінську Тристороння контактна група має домовитися про нове перемир'я на Донбасі з 20-21 грудня. 

Про це він сказав в інтерв'ю УНІАН, пише «Є!».

Глава МЗС розповів, що українська сторона за підсумками саміту лідерів країн «нормандської четвірки» до кінця року розраховує на практичну реалізацію трьох питань: оголошення нового перемир'я на Донбасі, звільнення «всіх погоджених на всіх погоджених» осіб (з врахуванням наміру реалізувати у майбутньому формулу обміну за принципом «всіх на всіх», а також допуску представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до усіх українських заручників на окупованому Донбасі.

Міністр уточнив, що Червоний Хрест ще спробує отримати інформацію про близько 500 осіб, які вважаються зниклими безвісти.

Так, за його словами, у Мінську ТКГ 18 грудня має забезпечити технічне рішення лідерів «норманської четвірки» про «стійке, постійне і всеосяжне припинення вогню», повідомивши, з якого саме часу почне діяти цей режим тиші.

Оголошення (про припинення вогню) буде 20 чи 21 грудня. І ми побачимо, чи можливий подальший прогрес», - заявив Пристайко.

При цьому міністр уточнив, що спостерігачі Спеціальної моніторингової місії після цього мають перевірити і підтвердити, що нове перемир'я почало діяти і сторони його дотримуються. 

Тристороння контактна група уповноважена лідерами забезпечити це технічне рішення – скільки, коли, в який час і з якого моменту оголошується перемир’я, коли здійснюється верифікація Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ, потім, звичайно, ОБСЄ дається час, хоча би доба, на підготовку (їм треба мати достатньо екіпажів на місцях, технічні можливості, щоб перевірити), потім подається узгоджена дата… Ми планували десь ближче до 24-го числа. Лідери були більш обережні і попросили до кінця грудня, до 31-го», - заявив міністр.

Глава МЗС переконаний, що є достатньо часу для того, щоб втілити нове перемир'я до кінця року.

Раніше ми писали, що двоє українських бійців вчора отримали поранення внаслідок обстрілів на Донбасі.

Loading...
Loading...
До теми

16.12.2019 о 09:49

Окупанти 7 разів обстріляли українські позиції, двоє поранених

Поранень зазнали два військовослужбовці Об’єднаних сил.

13.12.2019 о 17:26

Медведчук: Зміни в Мінські угоди можуть вноситися тільки за погодженням з усіма, хто їх підписав

Заяви представника України у Тристоронньої контактній групі Олексія Резнікова про те, що до Мінських угод буде внесено зміни, є необгрунтованими і неправдивими.

12.12.2019 о 10:08

Двоє українських бійців вчора отримали поранення внаслідок обстрілів на Донбасі, – штаб

Росія не виконує взяті на себе зобов'язання щодо стійкого припинення вогню у відповідності з прийнятим підсумковим комюніке на переговорах лідерів "нормандської четвірки" у Франції.

11.12.2019 о 13:24

Російським журналістам хочуть дозволити вести репортажі та перебувати в Україні

"Поки у полоні в Донецьку перебуває уже 2.5 роки український журналіст Станіслав Асєєв, блогер Олег Галазюк - перспектив немає ніяких",- Сергій Томіленко.