Авторизація

Суспільство
Сьогодні відзначають Введення у храм Пресвятої Богородиці
04.12.2017 о 12:04
image

Четвертого грудня відзначаємо свято Введення в храм Пресвятої Богородиці – "Введення", або Третю Пречисту, передає Корупція.Інфо,  пише «Є!».

У Святому Євангелії нічого не згадується про подію Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це свято, як і свято Різдва (Друга Пречиста) й Успіння Божої Матері (Перша Пречиста), засноване на традиціях Церкви та на апокрифах.

У календарному циклі українського народу це свято завершує осінній сезон і починає зимовий. Головною метою святкувань цього дня було накликати багатство та добробут на майбутній рік.

Як на Різдво і Великдень, хто перший вранці на Введення прийде до хати, той буде першим «полазником» – тим, хто приносить добро чи якесь лихо – на новий господарський рік. Коли першим до хати увійде молодий гарний чоловік, а ще й з грішми, то добра ознака: весь рік у хаті всі будуть здорові і вестимуться гроші. Якщо ж увійде старий та немічний, а ще бідний, то і хворі в хаті будуть, і злидні заведуться. Найгірше ж, переказують люди, як зайде першою до хати стара жінка – "то вже добра не жди". Недобре також, якщо хтось із сторонніх приходить в цей день щось позичати.

Початок нового господарського року у введенських повір'ях виступає виразно: до Введення можна копати лопатою землю, а від Введення до Благовіщення не можна, бо земля спочиває і на літо сили набирає. 

Вночі проти Введення подекуди дівчата святили воду ще дохристиянським звичаєм: брали воду в такому місці, де сходяться три струмки, проливали воду через полум'я так, щоб вона проходила поміж двома вогнями, і потім уживали тієї води проти хвороб, від зурочення та на любовні чари. По півночі жінки сідали голі на порозі і пряли самосівні коноплі, щоб «прядиво пішло на руку». Обсипали того дня корови сім'ям і мастили маслом вим'я, щоб давали багато молока, і обкурювали їх, щоб ніхто не міг того молока відібрати.

Як із іншими великими річними святами, і це свято пов'язувалося з культом померлих: "На цей день Бог одпускає праведні душі подивитися на своє тіло, тому воно називається Видінням (народня етимологія, що Введіння — «видіння»), що душа бачить своє тіло".

В цей час в Україні зазвичай випадає сніг, тому кажуть: "Третя Пречиста снігом покриває".

Читайте також:Де дешевше у Європі провести зимові канікули

Читайте також:Новорічну ялинку на Софійській площі запалять 19 грудня

#Україна#Свята#Церква#християни#звичаї
Більше новин:
У Голосі України оприлюднено закон про вихідний 25 грудня
01.12.2017 о 11:10
news photo
УЗ призначила ще 2 додаткові рейси на новорічні свята
30.11.2017 о 10:18
news photo
Різдвяний піст 2017: дата початку і традиції дотримання
27.11.2017 о 21:36
news photo
На Закарпатті вперше пройде Фестиваль пряників
27.11.2017 о 15:59
news photo
З 15 грудня на Співочому полі почне працювати новорічне містечко з 70-метровими гірками
27.11.2017 о 12:49
news photo
«Укрзалізниця» призначила 7 додаткових поїздів на новорічні свята та Різдво
24.11.2017 о 12:20
news photo