НОВИНА!

Важливо!

категорії

Читай 5 найцікавіших новин в
день у нашому телеграм-каналі!

Суспільство 06.04.2020 о 13:35
Позови на незаконність карантинних обмежень почали подавати до суду
Унаслідок встановлення жорстких карантинних заходів почали з'являтися позови на незаконність таких карантинних обмежень.

Унаслідок встановлення жорстких карантинних заходів почали з'являтися позови до суду на незаконність таких карантинних обмежень.

Наприклад, Олександр Гуміров, консультант з правових питань, громадський діяч у Фейсбук пише про те, що його позов про незаконність карантину підтримали декілька тисяч людей.

Олександр не заперечує загрози, яка походить від коронавірусу, однак, вважає цю загрозу неадекватно спотвореною. 

Я проти нагнітання істерії і паніки - я за розумний системний підхід в подоланні конкретної загрози. Підтримуючи розумні заходи, рекомендовані найавторитетнішими медичної організацією планети - ВООЗ, я проти хаотичних саботажних неадекватних заходів, які не мають під собою ніяких підстав, відверто шкідливих і цинічно зневажають правові підвалини суспільства", - пише Гуміров.

Позовом юрист оскаржує лише саботажні заходи (такі як тотальний карантин, примусове носіння масок здоровими людьми, оюмеження свободи руху та ін.).

Я проти знищення економіки. Я проти нехтування цивільних прав. Я проти руйнування правового поля шляхом створення небезпечного прецеденту. Далі. Мій позов нема про медичних питаннях, а тільки про юридичних. Я прагну, щоб чиновники, яким абсолютно немає довіри, допомагали, а не шкодили. Я домагаюся системності в прийнятті рішень і розумності в застосовуваних заходи. Тільки системність і розумність можуть бути корисні. Хаос і популізм - шлях в нікуди. Я не бажаю боку спостерігати і дозволяти негідникам, які дорвалися до влади, відмивати мільярди і грабувати Україну під прикриттям "благих намірів" і під прикриттям "карантину", - йдеться у повідодомленні.

Також позов до суду подав Олексій Гончаренко, член фракції ЄС. Звернення політика з'явилося у Youtube.

Якщо влада хоче обмежити так (!) права громадян, то вона зобов'язана вводити надзвичайний стан. Збирати Раду і голосувати за це. Є закон, є Конституція. Їх потрібно дотримуватися", - наголошує Гончаренко.

Олександр Дубінський, нардеп від "Слуги народу", також вважає посилення карантину безвідповідальними та деструктивними діями з боку Кабміну. Про це він пише у Фейсбук.

Стало очевидним, що особисто Прем'єр-міністр є ініціатором злочинних дій, які мають однозначну кваліфікацію в статтях кримінального кодексу - починаючи від службової недбалості до зловживання службовим становищем, в найближчі дні я разом зі своїм адвокатом Тетяною Костіною подам в державне бюро розслідувань заяву про вчинення Прем'єр-міністром Шмигалем злочинів, які очевидно призведуть до особливо тяжких наслідків - загибелі багатьох громадян України", - повідомив Дубінський.

Дубінський переконаний, що Кабінет Міністрів замість того, щоб забезпечити державну підтримку людей в надзвичайній ситуації, робить не просто незаконні дії. Його посадові особи здійснюють кримінальні злочини, які майже напевно спричинять за собою особливо тяжкі наслідки у вигляді загибелі значної кількості наших громадян і фактичного підриву конституційного ладу.

Нагадаємо, в Україні з сьогоднішнього дня, 6 квітня, посилюються обмежувальні заходи у зв'язку з карантином. Кабінет міністрів опублікував постанову № 255 від 2 квітня про посилення карантинних заходів в Україні, які будуть діяти по 24 квітня.

6 квітня на 10 годину ранку в Україні зафіксовано 1319 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Раніше стало відомо, що у Тернопільській області ще один летальний випадок від COVID-19

Читайте також:У столиці вже 267 підтверджених випадків захворювання на COVID-19

До теми